BELEDİYEMİZDEN ÇEVRECİ BİR ÇALIŞMA DAHA

Çevremizi Korumak Bizim Elimizde..

Belediyemizden Çevreci Bir Çalışma Daha...

Suşehri Belediyesi olarak Atık Pil toplama kutularını tüm okullarımıza ve resmi dairelerimize bırakmış bulunmaktayız....
Çevreye duyarlılığımızı göstermek ve gelecek nesillere temiz bir çevre, temiz bir hayat bırakma adına atık pillerinizi doğaya atmayınız.

Pillerin Doğaya Zararı...
Toprağa karışan piller yok olmayıp zamanla içindeki elementlere ayrışırlar bunlar yer altı sularına karışarak zarar vermektedir. Toprağın sahip olduğu mineraller bu elementler yüzünden metrelerce alanda çürüme ve yok olma meydana gelir. Suyun içinde zehirlenmeye sebep olarak bölgedeki canlıların hayatını tehdit etmektedir. Canlıların yok olması düzenin bozulmasına sebep olarak denge şaşacaktır.

İnsan hayatına atık pillerin zarar verebileceğini biliyor muydunuz? Bildiğiniz gibi pillerin içersinde bulunan elementler insanlar üzerinde nörolojik, sinir, sistem, böbrek, karaciğer, tansiyon gibi bir çok hastalığın sebebi olmaktadır. Kişiden kişiye göre ölüm riski dahi taşıyabilir.

Toprakta olan tek bir bilin hayatımızı bu denlice ilgilendirdiği gibi etkilemektedir. Gün içersinde binlerce atık pil toprakta karışıma girip saydıklarımızın oluşumuna etki gösteriyor. Bir gün içersinde olmayacak ama yıllar sonra etkisini gösterecektir.

Bir Pilden bir şey olmaz demeyin..
Lütfen duyarlı olalım..