Mevsim Ramazan.. Aylardan Ramazan.. Günlerden Ramazan..

Mevsim Ramazan..
Aylardan Ramazan..
Günlerden Ramazan..

Şimdilerde bir Ramazan kokusu sarar sokakları haneleri ve şehrin tüm ıssız mekanlarını..Kuytu köşelerini..Ramazanın bereketi sarar kimsesiz sessiz sedasız haneleri..Paylaşıyoruz kardeş.. nidaları yükselir karanlık akşamların gıcırdayan kapılarında.. Yokluğun acısının yerini Paylaşmanın tebessümü kaplar, yüzlerde.. yüreklerde..

Güm güm güm davulcu bizleri sesliyor.. Maniler ardı ardına bakın ne diyor.. 
Denizden çek oltanı!
Duvara as baltanı!
Hoş geldi sefa geldi,
On bir ayın sultanı. 
Haydi çocuklar kalkın Sahur vakti geldi..Ramazan başlıyor ve ilk Sahurumuz.. Daha ilk Teravih kılınmış uyku bastırmış tam da tatlı rüyalara dalacakken.. Kalkın çağrısı ve elbetteki vazgeçilmez Ramazan..

Kalkıyoruz hep birlikte Berekete,Paylaşıma,Kardeşliğe, Selamete ve Allah'dan gelen emir üzere kalkıyoruz.. En güzel şekilde karşılıyoruz Ramazanımızı..
En güzel dualarımızı ,yakarışlarımızı gönderiyoruz Emir Sahibine..

Bir bardak su,,belkide hiç bu kadar güzel gözükmemişti gözümüze yüreğimize günün ilerleyen saatlerinde.. ama bir emir var bir Cennet var günün sonunda.. Ben Allah'a verdiğim sözü yerine getireceğim ve Orucumu bozmayacağım diyen yetim çocuk Allah sana Cennetinde Kevser ırmağını bağışlasın hemi..

Fırınlarımızda Ramazan pidesi nar gibi kızarmıştır o tatlı rayihası ile.. taa içerimizde hissederiz kokusunu..akşam olsunda bakalım tadına deriz hep birlikte..Oh bee ne güzel koktu.. hepimizde içimizden geçirdiğimiz bir hisdir..
Pide kuyruklarını özledik değilmi..o tatlı telaşeyi..sabrın o en güzel sonuçlandığı iftar sofrasında ilk yudum suyun tadını özledik..

En içten duygularla komşu davetlerimizi özledik..Hatice ninemizin eskimeyen Ramazan akşamları sohbetlerini dimlemeyi ne çok isterdik değilmi..

Komşumuzdur bir tabak yemek de ona nasip olsun deriz ,gariplerin hakkı verildikten sonra..
Evet işte bakın vakit geldi..Camilerimizden imam efendiler Akşam ezanlarını okuyor o gür nidaları ile Davudi sesleri ile..

Haydi buyurun..Allah kabul buyursun..afiyet olsun..

Hoş Geldin Ey Şehri Ramazan..

Allah'ım bizlere Bayram sevincini yaşamayı nasip eylesin.Devam eden hayatımızda, her anımız Ramazan sevinci ile dolu olsun..Varlık ile yokluk arasındaki durumun idrakini kalbimize en güzel şekilde nakşet-sin..

Kalbiniz Ramazan Sevinci ile dolsun. Allah hayırlara vesile kılsın.Gönül dünyamızda yeni ufuklara yol almayı nasip eylesin..