Belediye Başkanı Fazlı Yüksel’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı;

Belediye Başkanı Fazlı Yüksel’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı;

Aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıklarla elde ettiği zaferlerin neticesi olan Cumhuriyetimizin 94. yılını kutlarken, yeni bir çağın eşiğinde, büyük millet, güçlü devlet olma yolunda yürümenin heyecanını yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, belli aralıklarla karanlık mihrakların girişimleriyle içerden ve dışarıdan çökertilme girişimlerine maruz kalmasına rağmen, her defasında Milletin iradesiyle üstesinden gelinmiştir. Aziz Milletimiz, cesaret, fedakârlık ve öz iradesiyle kurduğu Cumhuriyeti hedef alan her türlü terör, darbe ve işgal girişimine karşı, birlik ve bütünlük içerisinde cevap vereceğini bundan 94 yıl önce olduğu gibi, 15 Temmuz Gecesi de gösterdiği asil ve kararlı tutumla bütün dünyaya bildirmiştir.

Cumhuriyetimiz, kendilerine canı gönülden inandığımız gençlerimiz tarafından, birlik ve beraberlik içerisinde daha da yükseklere taşınacağına kanaatimiz sonsuzdur.

Bu inançla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet’in mimarı olan İstiklal ve İstikbal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum