MİNNET BORÇLUYUZ.

 

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel’in Çanakkale Şehitleri Anma Mesajı..

 

Aziz şehitlerimiz, yazdığınız cesaret ve kahramanlık destanlarıyla yüce milletimizin hafızasına kazınan adlarınız, sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu destanlar, ülkemizin ve milletimizin bütünlüğü ve güvenliği için yaptığınız bu mücadele, bizlere güç ve ilham kaynağı olmaktadır.

 

Çanakkale Zaferi, sadece bizim milletimizin toprak bütünlüğünün ve bağımsızlığının sembolü değildir. Çanakkale, bütün mazlum milletler adına sömürgeci batıya karşı verilmiş şerefli bir direniş öyküsü olarak tarihe geçmiştir. Birlik ve beraberliğimizin devamı için en önemli yolun çocuklarımıza, gençlerimize; tarihimizi, geçmişimizi iyi anlatmak gerektiğine inanıyoruz.

 

Ülkemizin bugün geldiği gelişmişlik ve zenginlik seviyesi için şükretmeliyiz. Ülkemizin daha zengin, daha demokratik şartlarda, devlet ve millet barış içinde, huzur içinde yaşaması için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Aziz şehitlerimize şükran borcumuzu ödemenin tek yolu vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmaktır. Çanakkale Zaferimizi kutladığımız bu günlerde, sizleri bir kez defa muhabbetle selamlıyorum. Mukaddes vatanımızı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi hürmet ve rahmetle yad ediyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

 

Geçmişini unutanlar, o geçmişi yeniden yaşamak zorunda kalırlar.” Biz ne Çanakkale’yi, ne Milli Mücadele’yi, ne de Vatan, Bayrak ve Mukaddesat için canını veren aziz şehitlerimizi, gazilerimizi unutmadık, unutturmayacağız.