BELEDİYEDE “TOPLU SÖZLEŞME” SONUCU SEVİNDİRDİ

 

BELEDİYEDE “TOPLU SÖZLEŞME” SONUCU SEVİNDİRDİ

 

Suşehri Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında belediye işçilerini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri yapıldı.

 

Görüşmeler neticesinde anlaşma sağlandı. Belediye ile hizmet iş sendikası arasında yapılan görüşmeler neticesinde Belediye işçilerini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak anlaşma sağlandı.

 

Belediye başkanlık makamında yapılan görüşmeye Belediye Başkanı Fazlı Yüksel , Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Nihat Şimşek ile Belediyenin ilgili müdürleri ve sendika yönetimi katıldı.

 

Görüşmeler sonrasında açıklama yapan sendika başkanı Şimşek, öncelikle Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel’e ve komisyona Teşekkür ediyorum. Enflasyonun altında kalmayan iyi bir sözleşmeye imza attık. Belediye işçisi olan çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ise, “anlaşmanın belediyemize ve işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu tür anlaşmalara hem kurumsal hem de çalışanlar açısından bakmak lazım. Çalışanlarımızın gelirlerinin artmasını istiyoruz ama kurumsal olarak da gelir gider dengesini korumak zorundayız. Bu bakımdan iki tarafın da memnun olduğu bir anlaşmaya imza attığımızı düşünüyorum” dedi.