ŞANLI OSMANLI DEVLETİ KURULUŞ HAFTASI KUTLAMASI

''Osmanlı İmparatorluğunun filizleri, 400 çadırla bu güzel vatan topraklarında kuruldu. Bizler, her karış toprağında Şeyh Edebali'nin alnının teri, her karış toprağında Osman Gazi'nin, Ertuğrul Gazi'nin, Dursun Fakih'lerin ve nice kahramanlarımızın gözünün feri olan, kuruluşa ve kurtuluşa ev sahipliği yapan bu eşsiz diyarda yaşamaktan onur duyuyoruz. Bizler ata yadigarı güzide şehrimizde, şanlı Osmanlı Devleti ve Cumhuriyetimizin kuruluş ruhundan aldığımız güçle, muasır medeniyetler hedefinden asla taviz vermeden, bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden şanlı ecdadımızı, kahramanlarımızı her zaman olduğu gibi, yine bu günde minnetle anıyoruz. ''İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın'' gibi en anlamlı bir düşünce ile adeta hayat bulan şanlı imparatorluk, dünyada bir çağın kapanıp yeni bir çağın açılmasını sağlayacak fetihler gerçekleştirmiştir.

 
Devrinin süper gücü olduğu halde bu gücü dünya barışının sağlanmasında kullanan Şanlı Osmanlı Devletinin geniş bir coğrafyada tesis ettiği barışın ne anlama geldiği gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır.
 
 
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”, sözüyle cihan hâkimiyeti kuran ecdadımızı bu vesileyle hatırlarken, dünyada Osmanlı ruhunun dirilişini bekleyen tüm insanların Osmanlı Haftası’nı bu duygularla kutluyor, özümüzün ve sözümüzün bir olduğu, şanlı günlere hep birlikte ulaşmamızı Rabbim’den niyaz ediyorum.